Eskişehir Terracotta Kaplama

Terracotta pişmiş kıl bazlı, kahverengimsi kızıl renkli, mat seramiktir. Bununla birlikte bazı su geçirgen ve parlak seramiklere de terracotta denir. Doğal kil ve malzemelerin 1200 derecede pişirilmesi ile elde edilen malzeme hava katmanlı kaplamalarda uzun yıllardır kullanılmaktadır.  Kaplama da kullandığımız kızıl renkli mat seramiktir.

Çift cidarlı ve tek cidarlı olmak üzere iki türde üretilir. Terracotta kaplama dayanıklı bir kaplama biçimidir ve geri dönüşüm özelliği bulunmaktadır. Bu sayede doğa dostu ve ekolojik bir ürün kullanılmış olur. Tasarım olanakları yüksektir ve çok çeşitli şekillerde kullanılabilir. Yatay ya da düşey formatta seçilebilir.

Terracotta Kaplama Sisteminin Avantajları

Suyu çok içine hapsetmez bu sayede daha az nem oluşur. Uzun ömürlüdür ve renginde solma akma yapmaz. Çatlak oluşumu olmaz dayanıklıdır. Şekli kolay kolay bozulmaz. Her iklime uygundur ve ebat değişikliği mümkün olduğundan kolay kaplanır. Bakım ve temizlik gerektirmez. Terracotta kaplama tuzlu suya da dayanıklıdır deniz kenarlarında da tercih edilebilir. Sağlığa zararsız ve doğa dostudur.

Terracotta Kaplamada Boyutlar

Binanın yatay ya da düşey tasarımına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu saya de geniş tasarım çeşitliliği sağlar yükseklik 1000m uzunluk 1200m ya kadar çıkar kalınlığı da 40mm ye kadar ulaşabilmektedir.

Firmamız size kaliteli ve doğa dostu kaplama sistemi ile hizmet vermekten her daim memnuniyet duyacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında firmamızın Terracotta kaplama konusunda profesyonel bir hizmetin adresi konumunda yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.